Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Otwarcie kompleksu sportowego w Ligocie Książęcej

Wczoraj w Ligocie Książęcej miało miejsce oficjalne otwarcie nowoczesnego kompleksu sportowego, zrealizowanego w ramach zadania „Utworzenie ogólnodostępnego centrum rekreacji dziecięcej w Ligocie Książęcej”, którego dokonali Bartłomiej Stawiarski Burmistrz Namysłowa, Danuta Spadło Dyrektor ZSP w Ligocie Książęcej oraz Tomasz Kozan – Przewodniczący Namysłowskiej Rady Sportu.

Przypomnijmy, iż w ramach etapu I powyższej inwestycji, w ubiegłym roku została wyremontowano sala gimnastyczna, połączona bezpośrednio z budynkiem placówki.

Projekt realizowany był w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej, z którego pozyskano ponad 735 000,00. dofinansowania.

W ramach zadania powstało:

 - boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej,

 - boisko do piłki siatkowej i koszykowej o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej,

 - bieżnia 2-torowa z 3-torową bieżnią sprinterską o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej,

 - skocznia w dal z rozbiegiem o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej.

Należy podkreślić, iż na terenie 32 sołectw, które wchodzą w skład Gminy Namysłów, nie ma ani jednego boiska o nawierzchni syntetycznej. Dlatego też mamy nadzieję, że nowo oddany kompleks sportowy przysłuży się rozwojowi fizycznemu mieszkańców całej gminy i podniesienie poziom atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego dla uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ligocie Książęcej.

 

 

Wersja XML